-14% Семе од пискавица - Грчко семе (30 гр)

Семе од пискавица - Грчко семе (30 гр)

Шифра на производот: бил057
Достапност: На залиха
70 ден. 60 ден. Без ДДВ: 51 ден.
Количина: Стави во кошничка


Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витамини. Исклучително е хранливо и има многу добри ефекти на здравјето. Во западната медицина, семето од пискавица (тилчец) се користи при инфекции на грлото, белите дробови и дишните патишта. Одлично делува и во борбата против алергиите и грозницата, бидејќи ја стимулира работата на бубрезите и белите дробови и го загрева телото. Исто така го намалува и нивото на холестерол, но и го подобрува варењето.

Семето од пискавица може да им помогне на жените да ги зголемите градите. Ова семе содржи голема концентрација на фитоестрогени кои што влијаат на растот на градите и задржување на водата во ткивото. Освен за убавина, семето од пискавица е добро и за доилки бидејќи го поттикува произведувањето на млеко, ги смирува бебињата и помага во зголемивањето на нивната тежина.

Семето од пискавица е добро и за мажите бидејќи содржи диосгенин, кој ја јакне сексуалната моќ, односно делува како афродизијак и лекува многу проблеми поврзани со половите органи.

Карактеристики на производот
Тип на производ семе
Пакување 30 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:



Лененото семе е еден од најбогатите извори на масни киселини омега 3 и омега 6, кои ја разредуваат к..
9 ден.
Без ДДВ: 9 ден.
Сончогледот е едно од првите одгледувани растенија во Америка. Индијанците од Мексико и Перу го одгл..
12 ден.
Без ДДВ: 11 ден.
Секое зрно сусам е вредно како злато поради своите исклучително лековити својства. Ако во вашите јад..
15 ден.
Без ДДВ: 14 ден.
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.
Куркумата е зачин која се добива од коренот на растението Curcuma longa кое содржи моќни а..
60 ден.
Без ДДВ: 57 ден.
Стопете ги килограмите брзо и ефикасно. Во услови на брз животен распоред тешко можеме да се прид..
120 ден.
Без ДДВ: 114 ден.