На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
НОВО ROMANTIC SUNSET палета сенки за очи со 12 нијанси

ROMANTIC SUNSET палета сенки за очи со 12 нијанси

Производител/Дистрибутер: Aura
Шифра на производот: аур122
Достапност: На залиха
662 ден. Без ДДВ: 561 ден.
Количина: Стави во кошничка


Новата палета содржи 12 нијанси (со дури 5 различни текстури). Со својата разновидност на бои потсетува на боите на залезот на сонцето. Текстурата на сенката е изразито кремаста и брашнаста, лесно се нанесува.

Сенките од палетата лесно се адаптираат на површината на очниот капак,со што се овозможува long-lasting (долгозадржувачки) ефект на лицето. Најважно е што боите можат да се надоградуваат до саканиот интензитет.

Во палетата се наоѓа и двострана четкичка за нанесување на сенките и огледалце, со што може на многу лесен начин да се постигне саканиот look.

Совет: Пред секое нанесување на сенките, препорачуваме користење на базата за сенка Prime me преку целиот капак.

За романтични моменти. Палета сенки за очи 12/1 со четкичка за нанесување.

Карактеристики на производот
Тип на производ сенка за очи
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Магијата на очите веќе не е мит.  Луксузни, темни нијанси за очи во прв план. Практично п..
662 ден.
Без ДДВ: 561 ден.
Магијата на очите веќе не е мит. Сите тие прекрасни кафени тонови во само една палета на сенки ко..
662 ден.
Без ДДВ: 561 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Совршен прибор за разубавување на вашите очи. На едниот крај се наоѓа четкичка чии природни и и..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Оваа четкичка е наменета за сенчење на површината на очните капаци. Со неа ќе постигнете иде..
145 ден.
Без ДДВ: 123 ден.
Четката за контурирање е изработена од фини синтетички влакна, со чија помош лесно и прецизно ќе мож..
239 ден.
Без ДДВ: 203 ден.
Четката е дизајнирана за постигнување на изедначен и беспрекорен тен. Изработена е од синтетички ..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Кратко сечена четкичка, изработена од густо групирани влакна од пони. Наменета е за сенчање на по..
105 ден.
Без ДДВ: 89 ден.