НОВО POWDERFUL! пудра во прав

POWDERFUL! пудра во прав

Производител/Дистрибутер: Aura
Шифра на производот: аур123
Достапност: На залиха
318 ден. Без ДДВ: 270 ден.

Достапни опции (Ве молиме изберете!)


* Нијанса:

Количина: Стави во кошничка


Новата пудра во прав POWDERFUL! е наменета за врвен завршен допир на кожата. Со својата лесна текстура ја прави кожата да изгледа совршено свежо и природно. Кожата дише слободно и формира заштитен слој кој ја ограничува апсорпцијата на штетните честички од надворешноста, без негативно влијание на природното функционирање на кожата. 

Минералните елементи овозможуваат текстурата на правот да се соедини со кожата, со што чувството на лицето е многу пријатно. Добрата страна на минералните елементи е што не ја сушат кожата, туку дополнително ја хидрираат и даваат чувство на спокој.

Пудрата содржи микро честички кои го апсорбираат вишокот на себумот и помагаат во неутрализацијата на сјајот, со што лицето добива мат завршеток. Идеална е за секојдневна употреба,може да се нанесува како последен чекор за сетување/фиксирање на течната пудра или самостојно доколку треба да се постигне ефект на матиран и изедначен изглед на кожата.

Пудрата е збогатена со прекрасна мирисна нота на лотус, што претставува дополнително задоволство при користењето.

Достапна е во 4 нијанси:

  • 01 - Light
  • 02 - Natural
  • 03 - Deep
  • 04 - Crystal Bright (со светкави честички).
Карактеристики на производот
Тип на производ пудра
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Течна пудра со многу богата, свиленкаста текстура формулирана покрај корективниот ефект на кожата да..
395 ден.
Без ДДВ: 335 ден.
Течна пудра за совршено прекривање на сите недостатоци на Вашето лице. Хипоалергена формула која ..
305 ден.
Без ДДВ: 259 ден.
За свеж изглед на кожата. Jelly Gel течната пудра има средна покривна моќ, совршена хидратација н..
435 ден.
Без ДДВ: 369 ден.
Производ кој секоја жена треба да го има покрај себе. Се одликува со висока пигментација и долгот..
255 ден.
Без ДДВ: 216 ден.
Моментално ја матира кожата на лицето. SHINE KILLER е фин прав наменет за матирање на кожата на л..
319 ден.
Без ДДВ: 270 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.
Совршен прибор за разубавување на вашите очи. На едниот крај се наоѓа четкичка чии природни и и..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Четката за контурирање е изработена од фини синтетички влакна, со чија помош лесно и прецизно ќе мож..
239 ден.
Без ДДВ: 203 ден.
Четката е дизајнирана за постигнување на изедначен и беспрекорен тен. Изработена е од синтетички ..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Оваа четкичка е наменета за сенчење на површината на очните капаци. Со неа ќе постигнете иде..
145 ден.
Без ДДВ: 123 ден.
Кратко сечена четкичка, изработена од густо групирани влакна од пони. Наменета е за сенчање на по..
105 ден.
Без ДДВ: 89 ден.