Семе од пискавица - Грчко семе (рефус 100 гр)

Семе од пискавица - Грчко семе (рефус 100 гр)

Шифра на производот: бил087
Достапност: На залиха
85 ден. Без ДДВ: 81 ден.
Цена за 2 или поголема количина: 80 ден.
Цена за 5 или поголема количина: 75 ден.
Количина: Стави во кошничка


Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витамини. Исклучително е хранливо и има многу добри ефекти на здравјето. Во западната медицина, семето од пискавица (тилчец) се користи при инфекции на грлото, белите дробови и дишните патишта. Одлично делува и во борбата против алергиите и грозницата, бидејќи ја стимулира работата на бубрезите и белите дробови и го загрева телото. Исто така го намалува и нивото на холестерол, но и го подобрува варењето.

Семето од пискавица може да им помогне на жените да ги зголемите градите. Ова семе содржи голема концентрација на фитоестрогени кои што влијаат на растот на градите и задржување на водата во ткивото. Освен за убавина, семето од пискавица е добро и за доилки бидејќи го поттикува произведувањето на млеко, ги смирува бебињата и помага во зголемивањето на нивната тежина.

Семето од пискавица е добро и за мажите бидејќи содржи диосгенин, кој ја јакне сексуалната моќ, односно делува како афродизијак и лекува многу проблеми поврзани со половите органи.

Карактеристики на производот
Тип на производ семе
Пакување рефус
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витамини. И..
70 ден. 60 ден.
Без ДДВ: 51 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.
Немате доволно апетит? Никако да ставите некој килограм повеќе? Чајот за апетит е повекедецени..
250 ден.
Без ДДВ: 238 ден.
Коњското опавче (Equisetum arvense) е жилав и отпорен плевел кој расте на влажни места. Билката е ви..
54 ден.
Без ДДВ: 46 ден.
Стопете ги килограмите брзо и ефикасно. Во услови на брз животен распоред тешко можеме да се прид..
290 ден.
Без ДДВ: 276 ден.
Стопете ги килограмите брзо и ефикасно. Во услови на брз животен распоред тешко можеме да се прид..
120 ден.
Без ДДВ: 114 ден.
Семето од чиа (Salavia hispanica) e познато уште од времето на древните култури и било важен дел од ..
69 ден.
Без ДДВ: 66 ден.