Масло од семки од грејпфрут (10 мл)

Масло од семки од грејпфрут (10 мл)

Производител/Дистрибутер: Herba Natura
Шифра на производот: хер001
Достапност: На залиха
1.148 ден. Без ДДВ: 1.093 ден.
Количина: Стави во кошничка


Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоноид делува антивирусно, антибактериски, антигфунгално и антипаразитски и го зајакнува имунитетот. Ова масло е познато како најдобар природен антибиотик и природен лек против инфекции, а истовремено е најдобар согорувач на масните наслаги.

Маслото од семки од грејпфрут се користи особено при:

  • грип, вироза, настинка;
  • гингивитис, парадентоза и афти во усната шуплина;
  • воспаление на горни и долни дишни патишта;
  • кашлица и инфекции;
  • бактериски инфекции: ешерихија коли, стрептококи, стафилококи, херпес симплекс, салмонела, листерија, легионела, хеликобактер и др.;
  • ХПВ вирус и габични инфекции, особено кандида;
  • гастроинтестинални нарушувања;
  • намалување на нивото на лошиот холестерол;
  • слабеење и согорување на масните наслаги.

За повеќе информации за производот клинкнете овде.

Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 10 мл
на
5 ( 5 / 5 )
Најдоброто нешто што постои за имунитетот. Им го давам на двете деца и како чудо ги чува од инфекции. Голема благодарност.

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Маслото од ѓумбир е природен антиоксиданс, кој го чисти организамот и влијае на зајакнување на имуни..
1.190 ден.
Без ДДВ: 1.009 ден.
Маслото од семки од дива кајсија е еден од најмоќните природни антиоксиданси. Изобилува со витаминот..
630 ден.
Без ДДВ: 534 ден.
Маслото од црно семе е најсилен природен зајакнувач на имунолошкиот систем, кој има изразено антиале..
435 ден.
Без ДДВ: 369 ден.
Маслото од диво оригано е природен антиоксиданс и прочистувач, чија основна состојка карвакрол делув..
690 ден.
Без ДДВ: 585 ден.
Чајот од диво оригано е природен антиоксиданс и прочистувач, чија основна состојка карвакрол делува ..
290 ден.
Без ДДВ: 246 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.
Маслото од семе од морков има висока содржина на каротен и витамин А и влијае многу добро на кожата,..
750 ден.
Без ДДВ: 636 ден.
Маслото од кокос е едно од најздравите масла кое може да се употребува во исхраната и најб..
450 ден.
Без ДДВ: 381 ден.