-59% Маска против воздушно загадување (со променлив филтер)

Маска против воздушно загадување (со променлив филтер)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил097
Достапност: На залиха
1.450 ден. 595 ден. Без ДДВ: 504 ден.
Количина: Стави во кошничка


Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал.

Зголемувањето на свеста за квалитетот на воздухот се должи на последните епизоди на енормно загадување во регионот и кај нас. Горењето на јаглен и дрво, заедно со заканата предизвикана од бензините и дизел возилата го доведуваат квалитетот на воздухот на високи штетни нивоа. 

Маската против воздушно загадување обезбедува решение на прашањето на загадувањето и штити од штетните PM 10 и PM 2.5 честички. Концентрациите на PM 10 и PM 2.5 во градовите, особено во зимскиот период постојано ги надминуваат граничните вредности за заштита на човековото здравје. Овие микроскопски честици првенствено го напаѓаат респираторниот систем со што организмот е изложен на чести настинки, алергии, тешко дишење, појава на астма па се до тешки заболувања.

Маската е лесна за користење, се адаптира на сечија големина, овозможува низок отпор при дишење и може да се користи неограничено.

Филтерот се менува по 2-3 месеци активно користење.

Карактеристики на производот
Тип на производ заштитна маска
Земја на потекло Кина
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Променлив филтер од активен карбонски материјал за маска против воздушно загадување. Препорачано ..
250 ден.
Без ДДВ: 212 ден.
Детска висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски ма..
395 ден.
Без ДДВ: 335 ден.
Променлив филтер од активен карбонски материјал за детска маска против воздушно загадување. Препо..
160 ден.
Без ДДВ: 136 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.