Мацина трева - Очајница (30 гр)

Мацина трева - Очајница (30 гр)

Шифра на производот: бил058
Достапност: На залиха
130 ден. Без ДДВ: 110 ден.
Цена за 2 или поголема количина: 120 ден.
Цена за 5 или поголема количина: 110 ден.
Количина: Стави во кошничка


Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на женска неплодност. Основата на нејзиното дејство е што помага да се нормализира лачењето на половите хормони и урамнетежување на хормоналниот циклус кој е предуслов за уредна бременост. 

Помага и при менструални проблеми и кај голем број на женски болести.

Се користи и при:

  • Белодробни заболувања
  • Проблеми со нервите и нервниот систем
  • Климактерични појави
  • Полицистични појави
  • Респираторни проблеми.
Карактеристики на производот
Тип на производ чај
Пакување 30 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Зелениот чај е неверојатен извор на здравје. Тој е моќен антиоксиданс кој што треба да биде дел..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Ајдучката трева (Аchillea millefolium) која многу добро е позната помеѓу треварите и луѓето кои..
50 ден.
Без ДДВ: 42 ден.
Мечкино грозје (Arctostaphylos uva-ursi) е едно од најпознатите растенија што се користат при воспал..
55 ден.
Без ДДВ: 47 ден.
Црвениот здравец (Geranium robertianum) е повеќегодишна билка со цвет во црвено-виолетова боја. Само..
190 ден.
Без ДДВ: 161 ден.
Здравецот (Geranium macrorrhizum) е повеќегодишна билка со пријатен мирис. Изобилува со танини и во ..
62 ден. 59 ден.
Без ДДВ: 50 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.
Козјата сурутка има толку позитивно влијание на човечкиот организам, поради што се вбројува во катег..
120 ден.
Без ДДВ: 114 ден.
Докажан природен производ кој се покажува како исклучително ефикасен при хипертензија и проблеми на ..
250 ден.
Без ДДВ: 238 ден.
Докажан природен производ кој се покажува како исклучително ефикасен при колитис и останати стомачни..
250 ден.
Без ДДВ: 238 ден.
Докажан природен производ кој се покажува како исклучително ефикасен при стомачни тегоби и дијагнози..
250 ден.
Без ДДВ: 238 ден.