На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
МОРИНГА во прав (100 гр)

МОРИНГА во прав (100 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил047
Достапност: На залиха
520 ден. Без ДДВ: 441 ден.
Количина: Стави во кошничка


Познато дрво (Moringa oleifera) од тропските делови на Јужна Aфрика и Јужна Азија кое се користи со векови како силен нутриент. Често може да се најде и во пониските делови на Хималаите.

Посебно e корисно при: 

 • Дијабет,
 • Притисок;
 • Енергија,
 • Дебело црево и цревни пореметувања
 • Воспаление,
 • Кожни тегоби,
 • Улцер,
 • Реуматиден артритис,
 • Остеопороза,
 • Главоболка,
 • Импотенција,
 • Менструални пореметувања,
 • Малнутриција.

Познато е и како ефикасно помошно средство кај најтешки болести. Ги осигурува сите витамини, минерали, аминокиселини да се апсорбираат во телото. Количина на нутритивни вредности кои ги содржи е: 10 пати повеќе Калиум од банани, 10 пати повеќе витамин А и Бета Каротен од морков, 20 пати повеќе железо од спанаќ, 10 пати повеќе калциум од млеко. Се смета дека има антибактериско, антифунгално и антитоксично дејство.

Карактеристики на производот
Тип на производ суперхрана
Пакување 100 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Трифала e мешавина од три плода и тоа Амалаки (Emblica officinalis), Харитаки (Terminalia chebula) и..
620 ден.
Без ДДВ: 525 ден.
Кордицепс е род на печурки кој има околу 400 опишани видови. Сите тие се ендопаразитски (endopa..
1.064 ден.
Без ДДВ: 1.013 ден.
Mлада зелена пченица (Тriticum aestivum) обрана пред развивањето на зрната (плодовите на пченицата) ..
443 ден.
Без ДДВ: 375 ден.
Ползечка билка (Centella asiatica) која расте во мочуришните делови на Азија, пред се во Индија, Шри..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.
Сино-зелена алга во форма на спирала која е една од најстарите фотосинтетички форми на живот кои соз..
525 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.