МАКА во прав (75 гр)

МАКА во прав (75 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил062
Достапност: На залиха
738 ден. Без ДДВ: 625 ден.
Количина: Стави во кошничка


Мака (Lepidium meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височина на падините на Андите во Јужна Америка. Коренот содржи уникатен микс од витамини, минерали, есенцијални аминокиселини, масни киселини, фитостероли и протеини, поради што се користи и како храна и како лек.

Оваа древна билка е позната и како афридизијак и тоник за подобрување на целокупното здравје. Популарна е во светот како моќен биолошки енергетик кој ги подобрува психо-физичките способности и ја зголемува плодноста кај мажите и жените.

Коренот од мака содржи бројни компоненти кои ја зголемуваат издржливоста и го зајакнуваат имунолошкиот систем, со што го штити телото од многубројни инфекции и заболувања.

Оваа билка има бројни позитивни ефекти врз човековото здравје:

  • Го зголемува либидото кај машкиот и женскиот пол
  • Ја подобрува еректилната функција и ги намалува симптомите на импотенција кај мажите
  • Ја подобрува сперматогенезата и нивото на тестостерон во организмот
  • Ја зголемува енергијата, виталноста и го подобрува психо-физичкото здравје.
Карактеристики на производот
Тип на производ суперхрана
Пакување 75 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Ашваганда (Индиски жен-шен) е една од престижните и витално важните билки во Ајурведската медицина к..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Чага е лековита печурка забележана пред 4.000 години во кинеската медицина. Поради нејзините својств..
1.107 ден.
Без ДДВ: 938 ден.
За физичка и ментална кондиција. Бабин заб (Tribulus terrestris) е едногодишна билка со изразито ..
664 ден.
Без ДДВ: 563 ден.
Horny Goat (Epimedium) е билка која од многу одамна во кинеската традиционалната медицина се користи..
1.180 ден.
Без ДДВ: 1.000 ден.
Шипката со години е познат извор на витамин C. Плодот на шипката се вбројува во супер храна бидејќи ..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Црна сол од лава (Bblack Lava salt) се користи со милениуми наназад во кулинарството, а поради леков..
295 ден.
Без ДДВ: 281 ден.