На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Индиски тегавец без глутен (75 гр)

Индиски тегавец без глутен (75 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил099
Достапност: На залиха
245 ден. Без ДДВ: 208 ден.
Количина: Стави во кошничка


Природен, без глутен, без ГМО.

Индиски тегавец (Plantago ovata) e билка која е позната во хербалната медицина и здравата исхрана пред се поради нејзиното дејство за слабеење и нормален дигестивен тракт. Потекнува од средна и јужна Азија, а во последните години комерцијално се одгледува и во Европа.

Содржи количина на био влакна, незаситени масни киселини, липиди, витамини. Посебно се препорачува кај лица со осетливи црева, нрушена цревна флора, колитис, лоша перисталтика. Се препорачува и кај лица кои имаат вишок килограми, кај кои го намалува чувството за апетит и ги одстранува маснотиите.

Карактеристики на производот
Тип на производ производ во прав
Пакување 100 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Мака (Lepidium meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височи..
350 ден.
Без ДДВ: 297 ден.
Сино-зелена алга во форма на спирала која е една од најстарите фотосинтетички форми на живот кои соз..
320 ден.
Без ДДВ: 305 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.