На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
НЕМА НА ЗАЛИХА ГОТУ КОЛА во прав (100 гр)

ГОТУ КОЛА во прав (100 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил046
Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
738 ден. Без ДДВ: 625 ден.
Количина: Стави во кошничка


Ползечка билка (Centella asiatica) која расте во мочуришните делови на Азија, пред се во Индија, Шри Ланка, Тајланд и Кина.

Многу важна медицинска билка која одамна се користи во ориенталните предели а во последно време е посебно позната и во западниот свет.

Индиското име на оваа билка е "Брахми" што значи ревитализирачка билка која го јакне нервниот систем и меморијата. Оваа билка го јакне имуниот систем, ја прочистува крвта, делува против реуматиден артритис. Некои студии од 1995 година говорат и за нејзино позитивно дејство кај туморозните ќелии.

Се користи при:

  • Јакнење на циркулација, вени и капилари
  • Висок притисок и јакнење на срцев мускул
  • Имунитет
  • Меморија и фокус
  • Седатив
  • Црн дроб и бубрези
  • Кожни тегоби
Карактеристики на производот
Тип на производ суперхрана
Пакување 100 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Трифала e мешавина од три плода и тоа Амалаки (Emblica officinalis), Харитаки (Terminalia chebula) и..
620 ден.
Без ДДВ: 525 ден.
Кордицепс е род на печурки кој има околу 400 опишани видови. Сите тие се ендопаразитски (endopa..
1.064 ден.
Без ДДВ: 1.013 ден.
Mлада зелена пченица (Тriticum aestivum) обрана пред развивањето на зрната (плодовите на пченицата) ..
443 ден.
Без ДДВ: 375 ден.
Познато дрво (Moringa oleifera) од тропските делови на Јужна Aфрика и Јужна Азија кое се користи со ..
520 ден.
Без ДДВ: 441 ден.
Сино-зелена алга во форма на спирала која е една од најстарите фотосинтетички форми на живот кои соз..
525 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Гиностема (Gynostemma pentaphyllum) е билка која потекнува од Кина, Виетнам, Кореа и Јапонија. Најпо..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.