Спирулина во прав (100 гр)

Спирулина во прав (100 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил101
Достапност: На залиха
320 ден. Без ДДВ: 305 ден.
Количина: Стави во кошничка


Сино-зелена алга во форма на спирала која е една од најстарите фотосинтетички форми на живот кои создавајќи кислород во атмосферата озможиле создавање и еволуција на повисоки форми на живот во природата. Спирулината е бесмртен организам кој се обновува себеси 3 милијадри години и ја содржи мудроста и искуството на природата кодирана во сопствената ДНК.

Спирулината е најкомплетна и најмоќна храна на светот. Таа е богат извор на хранливи состојки со концентрација поголема од било која храна, зеленчук, овошје, семе или билка и има бројни полезности за човечкиот организам. Го зајакнува имунитетот, храни, прочистува, обновува, подмладува и штити од болести.

Спирулината е 100% природна, без конзерванси, лесно сварлива, погодна за употреба за сите возрасти и е извонредна замена за вештачки произведените минерали и витамини. Содржи голем спектар на аминокиселини, витамини, минерали и секако е познат антиоксиданс.

Карактеристики на производот
Тип на производ суперхрана
Пакување 75 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Природен, без глутен, без ГМО. Индиски тегавец (Plantago ovata) e билка која е позната во хербалн..
245 ден.
Без ДДВ: 208 ден.
Мака (Lepidium meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височи..
350 ден.
Без ДДВ: 297 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.