НЕМА НА ЗАЛИХА РОДИОЛА во прав (100 гр)

РОДИОЛА во прав (100 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил053
Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
1.475 ден. Без ДДВ: 1.250 ден.
Количина: Стави во кошничка


Родиолата e позната како златeн корен кој расте на карпести и планински места над 2000 метри надморска височина. Корисен дел се корењата, кои се вадат во доцна есен и се сушат на сенка. Имаат горчлив вкус и мирис на роза. 

Оваа билка е едно од најпознатите адаптогени растенија која наоѓа широка примена во хербалната медицина. Содржи етерични масла, гликозиди, флавоноиди, органски киселини, шеќери, танини и др. Го стимулира централниот нервен систем, со што ја подобрува менталната и физичката работоспособност.

Го подобрува апетитот, спиењето, срцевата активност. Ги подобрува перцепциите, ја засилува меморијата, го заострува вниманието. Уште во време на Советскиот сојуз оваа билка била користена за ментално здравје, против депресија и силен фокус и меморија. Делува одлично при стрес, физички напор, несоница, срцева нервоза.

Карактеристики на производот
Тип на производ суперхрана
Пакување 100 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Mлада зелена пченица (Тriticum aestivum) обрана пред развивањето на зрната (плодовите на пченицата) ..
443 ден.
Без ДДВ: 375 ден.
Ползечка билка (Centella asiatica) која расте во мочуришните делови на Азија, пред се во Индија, Шри..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.
Познато дрво (Moringa oleifera) од тропските делови на Јужна Aфрика и Јужна Азија кое се користи со ..
520 ден.
Без ДДВ: 441 ден.
Сино-зелена алга во форма на спирала која е една од најстарите фотосинтетички форми на живот кои соз..
525 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Ашваганда (Индиски жен-шен) е една од престижните и витално важните билки во Ајурведската медицина к..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.