МОРИНГА во прав (100 гр)

МОРИНГА во прав (100 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил047
Достапност: На залиха
520 ден. Без ДДВ: 441 ден.
Количина: Стави во кошничка


Познато дрво (Moringa oleifera) од тропските делови на Јужна Aфрика и Јужна Азија кое се користи со векови како силен нутриент. Често може да се најде и во пониските делови на Хималаите.

Посебно e корисно при: 

 • Дијабет,
 • Притисок;
 • Енергија,
 • Дебело црево и цревни пореметувања
 • Воспаление,
 • Кожни тегоби,
 • Улцер,
 • Реуматиден артритис,
 • Остеопороза,
 • Главоболка,
 • Импотенција,
 • Менструални пореметувања,
 • Малнутриција.

Познато е и како ефикасно помошно средство кај најтешки болести. Ги осигурува сите витамини, минерали, аминокиселини да се апсорбираат во телото. Количина на нутритивни вредности кои ги содржи е: 10 пати повеќе Калиум од банани, 10 пати повеќе витамин А и Бета Каротен од морков, 20 пати повеќе железо од спанаќ, 10 пати повеќе калциум од млеко. Се смета дека има антибактериско, антифунгално и антитоксично дејство.

Карактеристики на производот
Тип на производ суперхрана
Пакување 100 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Трифала e мешавина од три плода и тоа Амалаки (Emblica officinalis), Харитаки (Terminalia chebula) и..
620 ден.
Без ДДВ: 525 ден.
Кордицепс е род на печурки кој има околу 400 опишани видови. Сите тие се ендопаразитски (endopa..
1.064 ден.
Без ДДВ: 1.013 ден.
Mлада зелена пченица (Тriticum aestivum) обрана пред развивањето на зрната (плодовите на пченицата) ..
443 ден.
Без ДДВ: 375 ден.
Ползечка билка (Centella asiatica) која расте во мочуришните делови на Азија, пред се во Индија, Шри..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.
Сино-зелена алга во форма на спирала која е една од најстарите фотосинтетички форми на живот кои соз..
525 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.