На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
НЕМА НА ЗАЛИХА КОРДИЦЕПС во прав (100 гр)

КОРДИЦЕПС во прав (100 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил044
Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
1.064 ден. Без ДДВ: 1.013 ден.
Количина: Стави во кошничка


Кордицепс е род на печурки кој има околу 400 опишани видови. Сите тие се ендопаразитски (endoparasitoids), главно на инсекти и други членконоги (спаѓаат во родот на ентомопатогени габи) a неколку се jaвуваат и како паразити на други габи. Најпознат претставник на родот е Cordyceps sinensis.

Чудото Кордицепс е познато во Кина илјадници години. Се опишува како чуден организам кој живее високо во планините на Тибет. Таму оваа печурка се смета за национално медицинско богатство, скапоцен и речиси свет тоник.

Како здравствен додаток, познато е дека ја зголемува енергијата и виталноста. Кордицепс е еден од најбезбедните медицински додатоци. Направени се истражувања и веќе е докажано дека дејствува на:

 • Зајакнување на мускули, посебно на срцевиот мускул
 • Хроничeн умор и депресија
 • Крвни садови
 • Намалување на лошиот холестерол
 • Зајакнување на имунитетот
 • Намалување на нивото на стрес
 • Сексуална дисфункција
 • Teгоби на црниот дроб
 • Карцином
 • Ангина пекторис
 • Срцева аритмија
 • Бронхијални проблеми
 • Анемија,
 • Туберкулоза
 • Жолтица
 • Емфизем.
Карактеристики на производот
Тип на производ суперхрана
Пакување 100 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Трифала e мешавина од три плода и тоа Амалаки (Emblica officinalis), Харитаки (Terminalia chebula) и..
620 ден.
Без ДДВ: 525 ден.
Ползечка билка (Centella asiatica) која расте во мочуришните делови на Азија, пред се во Индија, Шри..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.
Познато дрво (Moringa oleifera) од тропските делови на Јужна Aфрика и Јужна Азија кое се користи со ..
520 ден.
Без ДДВ: 441 ден.
Жбунесто растение кое се јавува во тропските џунгли на Централна и Јужна Америка а најмногу по текот..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.
Чага е лековита печурка забележана пред 4.000 години во кинеската медицина. Поради нејзините својств..
1.107 ден.
Без ДДВ: 938 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Цејлонскиот цимет (Cinnamomum verum) е еден од најраспространетите зачини кој потекнува од Шри Ланка..
220 ден.
Без ДДВ: 210 ден.
Црвената вулканска сол (Red Hawaian Alaea Salt) е традиционална црвена вулканска хавајскa морска сол..
295 ден.
Без ДДВ: 281 ден.