НЕМА НА ЗАЛИХА ГОТУ КОЛА во прав (100 гр)

ГОТУ КОЛА во прав (100 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил046
Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
738 ден. Без ДДВ: 625 ден.
Количина: Стави во кошничка


Ползечка билка (Centella asiatica) која расте во мочуришните делови на Азија, пред се во Индија, Шри Ланка, Тајланд и Кина.

Многу важна медицинска билка која одамна се користи во ориенталните предели а во последно време е посебно позната и во западниот свет.

Индиското име на оваа билка е "Брахми" што значи ревитализирачка билка која го јакне нервниот систем и меморијата. Оваа билка го јакне имуниот систем, ја прочистува крвта, делува против реуматиден артритис. Некои студии од 1995 година говорат и за нејзино позитивно дејство кај туморозните ќелии.

Се користи при:

  • Јакнење на циркулација, вени и капилари
  • Висок притисок и јакнење на срцев мускул
  • Имунитет
  • Меморија и фокус
  • Седатив
  • Црн дроб и бубрези
  • Кожни тегоби
Карактеристики на производот
Тип на производ суперхрана
Пакување 100 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Трифала e мешавина од три плода и тоа Амалаки (Emblica officinalis), Харитаки (Terminalia chebula) и..
620 ден.
Без ДДВ: 525 ден.
Кордицепс е род на печурки кој има околу 400 опишани видови. Сите тие се ендопаразитски (endopa..
1.064 ден.
Без ДДВ: 1.013 ден.
Mлада зелена пченица (Тriticum aestivum) обрана пред развивањето на зрната (плодовите на пченицата) ..
443 ден.
Без ДДВ: 375 ден.
Познато дрво (Moringa oleifera) од тропските делови на Јужна Aфрика и Јужна Азија кое се користи со ..
520 ден.
Без ДДВ: 441 ден.
Сино-зелена алга во форма на спирала која е една од најстарите фотосинтетички форми на живот кои соз..
525 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Гиностема (Gynostemma pentaphyllum) е билка која потекнува од Кина, Виетнам, Кореа и Јапонија. Најпо..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.