Интегрални крекери со интегрален сусам

Интегрални крекери со интегрален сусам

Производител/Дистрибутер: Здравка
Шифра на производот: здр001
Достапност: На залиха
60 ден. Без ДДВ: 57 ден.

Достапни опции (Ве молиме изберете!)


* Пакување:

Количина: Стави во кошничка


Солени интегрални крекери со 48 % интегрални житарици. Посни, идеални за секоја прилика.

Сусамот содржи 43 % полинезаситени масни киселини, 43 % мононезаситени масни киселини и 12 % заситени масти. Богати се со протеини, ги содржат сите есенцијални аминокиселини, особено метионин. Во семките постои една посебна состојка именувана како сезамин кој го намалува холестеролот во крвта, на тој начин што ја намалува апсорпцијата од цревата и ја забрзува дигестијата. Сусамот содржи и витамин Е кој е еден од најсилните антиоксиданси. Богат е со магнезиум, цинк, калиум и железо.

Состав: Овесни снегулки, интегрално пченично брашно, растително масло, пченично брашно, интегрален сусам, ленено семе, кафеав шеќер, и сол. 

Содржи пченичен глутен и сусамНе содржи конзерванси, емулгатори, вештачки бои и ароми. Производот изобилува со растителни влакна.

Производот е достапен во пакување од 125 грама. 

Нарачајте пакет и заштедете:

  • за пакет 3 х 125 грама заштедувате 2,7 %,
  • за пакет 4 х 125 грама заштедувате 3,3 %,
  • за пакет 6 х 125 грама заштедувате 4,2 %.
Карактеристики на производот
Тип на производ крекери
Пакување 125 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Солени интегрални крекери со 48 % интегрални житарици. Посни, идеални за секоја прилика. Ова се г..
60 ден.
Без ДДВ: 57 ден.
Солени интегрални крекери со 48 % интегрални житарици. Посни, идеални за секоја прилика. Во споре..
60 ден.
Без ДДВ: 57 ден.
Солени интегрални крекери со 48 % интегрални житарици. Посни, идеални за секоја прилика. Пакетот ..
180 ден. 175 ден.
Без ДДВ: 167 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.