Интегрални крекери со хељда

Интегрални крекери со хељда

Производител/Дистрибутер: Здравка
Шифра на производот: здр003
Достапност: На залиха
60 ден. Без ДДВ: 57 ден.

Достапни опции (Ве молиме изберете!)


* Пакување:

Количина: Стави во кошничка


Солени интегрални крекери со 48 % интегрални житарици. Посни, идеални за секоја прилика.

Во споредба со оризовото брашно, кое е исто така безглутенско, брашното од хељда има:

  • 4 пати повеќе железо,
  • 3 пати повеќе калциум,
  • 9 пати повеќе магнезиум,
  • 6 пати повеќе калиум,
  • 2 пати повеќе цинк, бакар и манган.

Состав: Интегрално пченично брашно, овесни снегулки, растително масло, пченично брашно, хељдино брашно, интегрален сусам, ленено семе, кафеав шеќер и сол. 

Содржи пченичен глутен и сусамНе содржи конзерванси, емулгатори, вештачки бои и ароми. Производот изобилува со растителни влакна.

Производот е достапен во пакување од 125 грама.

Нарачајте пакет и заштедете:

  • за пакет 3 х 125 грама заштедувате 2,7 %,
  • за пакет 4 х 125 грама заштедувате 3,3 %,
  • за пакет 6 х 125 грама заштедувате 4,2 %.
Карактеристики на производот
Тип на производ крекери
Пакување 125 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Солени интегрални крекери со 48 % интегрални житарици. Посни, идеални за секоја прилика. Сусамот ..
60 ден.
Без ДДВ: 57 ден.
Солени интегрални крекери со 48 % интегрални житарици. Посни, идеални за секоја прилика. Ова се г..
60 ден.
Без ДДВ: 57 ден.
Солени интегрални крекери со 48 % интегрални житарици. Посни, идеални за секоја прилика. Пакетот ..
180 ден. 175 ден.
Без ДДВ: 167 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.