На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Куркума во прав (рефус 100 гр)

Куркума во прав (рефус 100 гр)

Шифра на производот: бил024
Достапност: На залиха
60 ден. Без ДДВ: 57 ден.
Количина: Стави во кошничка


Куркумата е зачин која се добива од коренот на растението Curcuma longa кое содржи моќни антиоксиданси и е еден од најмоќните природни лекови. Активната лековита состојка во Куркумата се вика куркумин. Куркумата се користи во Индија веќе илјадници години како зачин и природна боја. Куркумата им дава на јадењата убава жолта боја и пријатна арома, а освен тоа служи како природен антибиотик, превенција од рак, за чистење на црниот дроб и крвта, против артритис и реума, заздравување на рани и брзо обновување на повредената кожа.

Веќе одамна е познато дека куркумата има анти-воспалителни својства, а новите истражувања покажуваат дека куркумата е вистинско чудо на природата. Потврдено е благотворното дејство на куркумата кај дури 600 болести, од рак до проблеми со варењето.

Содржи цела низа витамини и минерали, како што се витамините Б6 и Б3, фолна киселина, калиум, железо и манган. Исто така, претставува добар извор на несварливи прехранбени влакна, содржи и есенцијални омега-3 масни киселини.

Карактеристики на производот
Тип на производ зачин
Пакување рефус
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Семето од чиа (Salavia hispanica) e познато уште од времето на древните култури и било важен дел од ..
69 ден.
Без ДДВ: 66 ден.
Семето од коприва (Urtica dioica) е најдобро природно лековито средство за прочистување на крвта, со..
50 ден.
Без ДДВ: 42 ден.
Касија цимет (Cinnamoum cassia) е индонезиски цимет кој е многу раширен во прехрамбената индустрија...
27 ден.
Без ДДВ: 26 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Маслото е ладно цедено, богато со витамин Е, олеинска киселина, линоленска киселина и палмитинс..
690 ден.
Без ДДВ: 657 ден.
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витамини. И..
70 ден. 60 ден.
Без ДДВ: 51 ден.
Кармин со нежна структура, интензивни бои и мат завршница. Кремастата текстура им дава на усните ..
279 ден.
Без ДДВ: 236 ден.