Избриши ги сите филтри...
Филтрирај по цена
Достапност
Тип на производ
Пакување

Билки и зачини

Билки и зачини
Прикажи:
Сортирај по:
Благата сол од Јута (Sweet Utah Salt) се добива од праисториското езеро Јута, САД. Ова езеро е позна..
295 ден. Без ДДВ: 281 ден.
Куркумата е зачин која се добива од коренот на растението Curcuma longa кое содржи моќни а..
60 ден. Без ДДВ: 57 ден.
Цејлонскиот цимет (Cinnamomum verum) е еден од најраспространетите зачини кој потекнува од Шри Ланка..
220 ден. Без ДДВ: 210 ден.
Касија цимет (Cinnamoum cassia) е индонезиски цимет кој е многу раширен во прехрамбената индустрија...
27 ден. Без ДДВ: 26 ден.
Црвената вулканска сол (Red Hawaian Alaea Salt) е традиционална црвена вулканска хавајскa морска сол..
295 ден. Без ДДВ: 281 ден.
Црна сол од лава (Bblack Lava salt) се користи со милениуми наназад во кулинарството, а поради леков..
295 ден. Без ДДВ: 281 ден.