НЕМА НА ЗАЛИХА Дуо четка за нанесување на сенка

Дуо четка за нанесување на сенка

Производител/Дистрибутер: Aura
Шифра на производот: аур015
Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
149 ден. Без ДДВ: 126 ден.
Количина: Стави во кошничка


Совршен прибор за разубавување на вашите очи. На едниот крај се наоѓа четкичка чии природни и исклучително нежни влакна кои се групирани во форма слична на врвот на молив поради што е позната и како pencil brush. Токму овој облик овозможува прецизно и концентрирано нанесување на пигменти во пределот на капакот, преминот околу окото, како и покрај самиот раб на трепките.  

Идеална е за ублажување на острите премини помеѓу ајлајнерот, моливот за очи и аплицираната сенка. 

Четкичката која се наоѓа на другиот крај е формирана од природни и многу густо спакувани влакна. Одлична е за нанесување на сенки и пигменти преку поголеми површини на очните капаци. Исто така, служи за убаво сенчање, односно за постигнување на soft look. Duo shader brush се препорачува за постигнување на ефектот smokey eyes.

Карактеристики на производот
Тип на производ четка
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Четкичка е изработена од фини синтетички влакна. Идеална е за расчешлување на трепките и веѓ..
85 ден.
Без ДДВ: 72 ден.
Кратко сечена четкичка, изработена од густо групирани влакна од пони. Наменета е за сенчање на по..
105 ден.
Без ДДВ: 89 ден.
Идеална четкичката за нанесување на сите видови на коректори. Со оваа четкичка ќе постигнете потп..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.
Четката за контурирање е изработена од фини синтетички влакна, со чија помош лесно и прецизно ќе мож..
239 ден.
Без ДДВ: 203 ден.
Оваа четкичка е наменета за сенчење на површината на очните капаци. Со неа ќе постигнете иде..
145 ден.
Без ДДВ: 123 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Внимателно исечените влакна формираат совршен агол за постигнување исклучително прецизни линии. ..
95 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
3Д сунѓерестиот апликатор е наменет за нанесување на течна пудра, коректор и било кој друг кремаст п..
195 ден.
Без ДДВ: 165 ден.
Течен коректор со богата, кремаста структура која овозможува оптимално прекривање на неправилностите..
199 ден.
Без ДДВ: 169 ден.