Маслен третман за нега на кутикули

Маслен третман за нега на кутикули

Производител/Дистрибутер: Aura
Шифра на производот: аур091
Достапност: На залиха
145 ден. Без ДДВ: 123 ден.
Количина: Стави во кошничка


Направен со формула која изобилува со билни масла, наменета за кутикули, како и за стимулација и зголемување на јачината на ноктите.

Смирна е мирисна смола која уште од минатото е позната по своите лековити својства. Многу помага во заздравувањето на оштетените кутикули. Витаминот Е делува како силен антиоксиданс и во исто време ја обезбедува потребната хидратација. Пантенолот го стимулира растењето на ноктите, ја смалува нивната крутост и обезбедува одлична нега на кутикулите.

Начин на употреба:
Мала количина од третманот нанесете на кутикулите и масирајте ги, посебно во делот на коренот од ноктот. За најдобри резултати користете го третманот секојдневно навечер пред спиење, така што ќе му овозможите на третманот да делува преку целата ноќ. При маникир, третманот за кутикули треба да се нанесе на самиот крај.

Карактеристики на производот
Тип на производ маслен третман
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Завршен слој со ултра висок сјај со кој се овозможува long lasting ефект на лакот за нокти. ..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Кармин со врвен квалитет во мини пакување. Ваш совршен придружник во текот на целиот ден и неизбе..
131 ден.
Без ДДВ: 111 ден.
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.
Мат кремаст кармин за усни. Кадифена долготрајна структура со изразена мат завршница. Достапен..
255 ден.
Без ДДВ: 216 ден.
Постојан и мек. Со долготрајна long-lasting формула. Не се размачкува и не остава траги на горнио..
105 ден.
Без ДДВ: 89 ден.
Фино се распрснува, Исклучително лесно се нанесува, Без чувство на лепливост. Со формира..
199 ден.
Без ДДВ: 169 ден.