На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
FACE CONTOUR палети за контурирање

FACE CONTOUR палети за контурирање

Производител/Дистрибутер: Aura
Шифра на производот: аур109
Достапност: На залиха
358 ден. Без ДДВ: 304 ден.

Достапни опции (Ве молиме изберете!)


* Нијанса:Количина: Стави во кошничка


Професионален производ со кој можете да постигнете идаелен изглед на исенчено и истакнато лице.

Достапен е во две палети Fair и Dark. Палетата Fair е наменета за посветол тип на кожа, а додека Dark е наменета за потемни типови на кожа. Секоја палета содржи 4 производи, а со нивна комбинација можете да го постигнете посакуваниот изглед на лицето.

FIX: Мека и фина текстура наменета за фиксирање на сите течни и кремасти корективни производи околу очите. Балго жолтата боја на производот дополнително ќе ги ублажи сите неправилности во тој дел. Покрај тоа го осветлува и освежува изгледот на кожата на цело лице.

HIGHLIGHT: Лесна текстура со виссок процент на ефективни пигменти која на кожата и дава бисерно блескав изглед. Хајлајтерот се нанесува после завршувањето со шминкање на тенот и најдобар ефект се постигнува кога се нанесува со четка. Производот се нанесува на сите делови на лицето кои сакате да ги истакнете и осветлите.

SOFT BRONZE/HEAVY BRONZE: Свиленкаста, ултра фина текстура, која совршено се спојува со кожата и создава потполно природен изглед на кожата на лицето.

SOFT SCULPT/HEAVY SCULPT: Наменет за дефинирање и обликување на контурите на лицето. Може да се користи сам, или да се комбинира со BRONZE производот од палетата.

Карактеристики на производот
Тип на производ палета за контурирање
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Мат, суптилен и прозрачен компактен бронзер, наменет за нагласување на контурите на лицето или за по..
289 ден. 246 ден.
Без ДДВ: 209 ден.
Четката за контурирање е изработена од фини синтетички влакна, со чија помош лесно и прецизно ќе мож..
239 ден.
Без ДДВ: 203 ден.
City Lights стробинг палетата е декоративен производ наменет за осветлување и нагласување на кожата ..
452 ден.
Без ДДВ: 383 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.
Оваа четкичка е наменета за сенчење на површината на очните капаци. Со неа ќе постигнете иде..
145 ден.
Без ДДВ: 123 ден.
Магијата на очите веќе не е мит.  Луксузни, темни нијанси за очи во прв план. Практично п..
662 ден.
Без ДДВ: 561 ден.
Со ALL YEAR BRONZE имајте исoнчан тен преку целата година! 908 Bronze Bay: Дава сатенска (се..
405 ден. 365 ден.
Без ДДВ: 309 ден.
3Д сунѓерестиот апликатор е наменет за нанесување на течна пудра, коректор и било кој друг кремаст п..
195 ден.
Без ДДВ: 165 ден.