На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Црвен здравец (30 гр)

Црвен здравец (30 гр)

Шифра на производот: бил081
Достапност: На залиха
190 ден. Без ДДВ: 161 ден.
Количина: Стави во кошничка


Црвениот здравец (Geranium robertianum) е повеќегодишна билка со цвет во црвено-виолетова боја. Самото име здравец говори дека се работи за билка со особено лековити својства. Содржи танини, кои се горчливи соединенија, како и флавоноиди. Црвениот здравец е извонреден хербален антибиотик и силен антиоксидант, а делува и како благ антисептик.

Ако се исечете или изгребете, ако ви пукне чир или имате било какво крварење во организамот, чајот од Црвен здравец сигурно ќе ги реши повеќето од Вашите проблеми. Жените го користат многу повеќе за регулација на менструалниот циклус и против воспаление на јајниците.

Во народната медицина најчесто се користи за лекување на стерилитет, така што и двата партнера пијат 2-3 пати дневно по една шолја чај.

Многу научни студии покажале дека оваа билка е силен имуностимулатор, особено при тешки заболувања како канцер, тумор, паркинсова болест, кардиолошки тегоби, и забрзано стареење.

Покажува одлични резултати при:

 • Артритис
 • Реума и астма
 • Диабетес
 • Циркулација и крвен притисок
 • Очни болести
 • Опадната енергија
 • Намален имунитет и отпорност
 • Општа слабост на организмот
 • Репродуктивно здравје и кај мажите и жените
 • Главоболки и мигрена
 • Стомачни тегоби
 • Болести на бубрезите.
Карактеристики на производот
Тип на производ чај
Пакување 30 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Зелениот чај е неверојатен извор на здравје. Тој е моќен антиоксиданс кој што треба да биде дел..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Ајдучката трева (Аchillea millefolium) која многу добро е позната помеѓу треварите и луѓето кои..
50 ден.
Без ДДВ: 42 ден.
Здравецот (Geranium macrorrhizum) е повеќегодишна билка со пријатен мирис. Изобилува со танини и во ..
62 ден. 59 ден.
Без ДДВ: 50 ден.
Дивото нане (Mentha arvensis) помага при многу заболувања. Чајот од Диво нане е корисен при главо..
55 ден.
Без ДДВ: 47 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Чудото од д-р Рене Каисе сега и кај нас! Езијак (Essiac) чајот е четири компонентна билна формула..
950 ден.
Без ДДВ: 905 ден.
Коњското опавче (Equisetum arvense) е жилав и отпорен плевел кој расте на влажни места. Билката е ви..
54 ден.
Без ДДВ: 46 ден.
Маточината (Melissa officinalis) е билка која е широкораспространета, особено е присутна во јужна Ев..
67 ден.
Без ДДВ: 57 ден.