-33% НЕМА НА ЗАЛИХА БРИТАНИКА енциклопедиски речник (1-10)

БРИТАНИКА енциклопедиски речник (1-10)

Шифра на производот: кни003
Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
1.500 ден. 1.000 ден. Без ДДВ: 952 ден.
Количина: Стави во кошничка


Енциклопедискиот речник БРИТАНИКА е издание во 10 тома, кое содржи повеќе од 14.500 заглавни зборови и повеќе од 1000 илустрации.

Ова сеопфатно издание дава заглавни зборови што се преведени од оригиналната Џепна Енциклопедија Британика на англиски јазик, како и нови локални заглавни зборови, посебно подготвени за ова издание на македонски јазик.

Исполнет со податоци од широк спектар на области, Британика Енциклопедиски Речник е совршен за употреба во вашиот дом, на училиште или на работа.

Димензии: 175x245
Корица: тврда

Карактеристики на производот
Тип на производ енциклопедија
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Содржината на лексиконот е поделена во 5 тома и претставува исклучителна богата ризница на информаци..
750 ден. 500 ден.
Без ДДВ: 476 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.