Куркума во прав (рефус 100 гр)

Куркума во прав (рефус 100 гр)

Шифра на производот: бил024
Достапност: На залиха
60 ден. Без ДДВ: 57 ден.
Количина: Стави во кошничка


Куркумата е зачин која се добива од коренот на растението Curcuma longa кое содржи моќни антиоксиданси и е еден од најмоќните природни лекови. Активната лековита состојка во Куркумата се вика куркумин. Куркумата се користи во Индија веќе илјадници години како зачин и природна боја. Куркумата им дава на јадењата убава жолта боја и пријатна арома, а освен тоа служи како природен антибиотик, превенција од рак, за чистење на црниот дроб и крвта, против артритис и реума, заздравување на рани и брзо обновување на повредената кожа.

Веќе одамна е познато дека куркумата има анти-воспалителни својства, а новите истражувања покажуваат дека куркумата е вистинско чудо на природата. Потврдено е благотворното дејство на куркумата кај дури 600 болести, од рак до проблеми со варењето.

Содржи цела низа витамини и минерали, како што се витамините Б6 и Б3, фолна киселина, калиум, железо и манган. Исто така, претставува добар извор на несварливи прехранбени влакна, содржи и есенцијални омега-3 масни киселини.

Карактеристики на производот
Тип на производ зачин
Пакување рефус
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Семето од чиа (Salavia hispanica) e познато уште од времето на древните култури и било важен дел од ..
69 ден.
Без ДДВ: 66 ден.
Семето од коприва (Urtica dioica) е најдобро природно лековито средство за прочистување на крвта, со..
50 ден.
Без ДДВ: 42 ден.
Касија цимет (Cinnamoum cassia) е индонезиски цимет кој е многу раширен во прехрамбената индустрија...
27 ден.
Без ДДВ: 26 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.
Маслото е ладно цедено, богато со витамин Е, олеинска киселина, линоленска киселина и палмитинс..
690 ден.
Без ДДВ: 657 ден.
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витамини. И..
70 ден. 60 ден.
Без ДДВ: 51 ден.
Кармин со нежна структура, интензивни бои и мат завршница. Кремастата текстура им дава на усните ..
279 ден.
Без ДДВ: 236 ден.