Црвена вулканска сол (200 гр)

Црвена вулканска сол (200 гр)

Шифра на производот: бил091
Достапност: На залиха
295 ден. Без ДДВ: 281 ден.
Количина: Стави во кошничка


Црвената вулканска сол (Red Hawaian Alaea Salt) е традиционална црвена вулканска хавајскa морска сол направенa од минимално преработенa пацифичка морска вода помешана со хавајска црвена глина и минерали. 

Нерафинираната црвена морска сол содржи околу 19 % минерали и електролити, кои природно се создаваат во океанот. Овие минерали се потребни за човечкото тело, а посебно е богата со железо, цинк и сите потребни минерали. За разлика од белата сол, црвената вулканска сол содржи многу помалку содиум хлорид кој тешко се разградува во човековото тело. Црвената хавајска сол содржи речиси 1/4 помалку натриум хлорид споредено со белата кујнска сол што ја прави полесна и поздрава за конзумација. 

Посебно е полезна за луге со слаба циркулација, за јакнење на крвната слика, за оние кои имаат недостаток на минерали и сите оние кои сакаат да се хранат здраво.

Карактеристики на производот
Тип на производ зачин
Пакување 200 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Благата сол од Јута (Sweet Utah Salt) се добива од праисториското езеро Јута, САД. Ова езеро е позна..
295 ден.
Без ДДВ: 281 ден.
Црна сол од лава (Bblack Lava salt) се користи со милениуми наназад во кулинарството, а поради леков..
295 ден.
Без ДДВ: 281 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.
Цејлонскиот цимет (Cinnamomum verum) е еден од најраспространетите зачини кој потекнува од Шри Ланка..
220 ден.
Без ДДВ: 210 ден.
Кордицепс е род на печурки кој има околу 400 опишани видови. Сите тие се ендопаразитски (endopa..
1.064 ден.
Без ДДВ: 1.013 ден.