Црна сол од лава (200 гр)

Црна сол од лава (200 гр)

Шифра на производот: бил092
Достапност: На залиха
295 ден. Без ДДВ: 281 ден.
Цена за 5 или поголема количина: 280 ден.
Цена за 10 или поголема количина: 266 ден.
Количина: Стави во кошничка


Црна сол од лава (Bblack Lava salt) се користи со милениуми наназад во кулинарството, а поради лековитити дејства и во медицината. 

Содржи најмногу минерали во споредба со останатите соли и има благотворно дејство како лаксатив, при дигестивни проблеми, слаб вид и хистерија. Покажува одлични резултати кај лица со висок притисок, бидејќи за разлика од белата сол не содржи содиум.

Има уникатен и незаборавен вкус. Особено се препорачува за јадења како зелена салата, печено месо и месо на скара, компир и супи, а посебен специјалитет е сладолед со црна сол од лава, кој има незаборавен пикантен вкус.

Карактеристики на производот
Тип на производ зачин
Пакување 200 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Благата сол од Јута (Sweet Utah Salt) се добива од праисториското езеро Јута, САД. Ова езеро е позна..
295 ден.
Без ДДВ: 281 ден.
Црвената вулканска сол (Red Hawaian Alaea Salt) е традиционална црвена вулканска хавајскa морска сол..
295 ден.
Без ДДВ: 281 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Мака (Lepidium meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височи..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.