Блага сол од Јута (200 гр)

Блага сол од Јута (200 гр)

Шифра на производот: бил090
Достапност: На залиха
295 ден. Без ДДВ: 281 ден.
Количина: Стави во кошничка


Благата сол од Јута (Sweet Utah Salt) се добива од праисториското езеро Јута, САД. Ова езеро е познато и како Јура Езеро бидејќи е старо повеќе од 200 милиони години. 

Бојата на солта е светло сина и се должи на големиот број на минерали кои ги содржи. Благата сол од Јута е 100 % чиста, нема адитиви и е многу поздрава од кујнската бела сол, бидејќи содржи многу мал процент на содиум.

Карактеристики на производот
Тип на производ зачин
Пакување 200 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Црвената вулканска сол (Red Hawaian Alaea Salt) е традиционална црвена вулканска хавајскa морска сол..
295 ден.
Без ДДВ: 281 ден.
Црна сол од лава (Bblack Lava salt) се користи со милениуми наназад во кулинарството, а поради леков..
295 ден.
Без ДДВ: 281 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.