На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
МАКА во прав (75 гр)

МАКА во прав (75 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил062
Достапност: На залиха
738 ден. Без ДДВ: 625 ден.
Количина: Стави во кошничка


Мака (Lepidium meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височина на падините на Андите во Јужна Америка. Коренот содржи уникатен микс од витамини, минерали, есенцијални аминокиселини, масни киселини, фитостероли и протеини, поради што се користи и како храна и како лек.

Оваа древна билка е позната и како афридизијак и тоник за подобрување на целокупното здравје. Популарна е во светот како моќен биолошки енергетик кој ги подобрува психо-физичките способности и ја зголемува плодноста кај мажите и жените.

Коренот од мака содржи бројни компоненти кои ја зголемуваат издржливоста и го зајакнуваат имунолошкиот систем, со што го штити телото од многубројни инфекции и заболувања.

Оваа билка има бројни позитивни ефекти врз човековото здравје:

  • Го зголемува либидото кај машкиот и женскиот пол
  • Ја подобрува еректилната функција и ги намалува симптомите на импотенција кај мажите
  • Ја подобрува сперматогенезата и нивото на тестостерон во организмот
  • Ја зголемува енергијата, виталноста и го подобрува психо-физичкото здравје.
Карактеристики на производот
Тип на производ суперхрана
Пакување 75 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Ашваганда (Индиски жен-шен) е една од престижните и витално важните билки во Ајурведската медицина к..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Чага е лековита печурка забележана пред 4.000 години во кинеската медицина. Поради нејзините својств..
1.107 ден.
Без ДДВ: 938 ден.
За физичка и ментална кондиција. Бабин заб (Tribulus terrestris) е едногодишна билка со изразито ..
664 ден.
Без ДДВ: 563 ден.
Horny Goat (Epimedium) е билка која од многу одамна во кинеската традиционалната медицина се користи..
1.180 ден.
Без ДДВ: 1.000 ден.
Шипката со години е познат извор на витамин C. Плодот на шипката се вбројува во супер храна бидејќи ..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Црна сол од лава (Bblack Lava salt) се користи со милениуми наназад во кулинарството, а поради леков..
295 ден.
Без ДДВ: 281 ден.