НЕМА НА ЗАЛИХА КОРДИЦЕПС во прав (100 гр)

КОРДИЦЕПС во прав (100 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил044
Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
1.064 ден. Без ДДВ: 1.013 ден.
Количина: Стави во кошничка


Кордицепс е род на печурки кој има околу 400 опишани видови. Сите тие се ендопаразитски (endoparasitoids), главно на инсекти и други членконоги (спаѓаат во родот на ентомопатогени габи) a неколку се jaвуваат и како паразити на други габи. Најпознат претставник на родот е Cordyceps sinensis.

Чудото Кордицепс е познато во Кина илјадници години. Се опишува како чуден организам кој живее високо во планините на Тибет. Таму оваа печурка се смета за национално медицинско богатство, скапоцен и речиси свет тоник.

Како здравствен додаток, познато е дека ја зголемува енергијата и виталноста. Кордицепс е еден од најбезбедните медицински додатоци. Направени се истражувања и веќе е докажано дека дејствува на:

 • Зајакнување на мускули, посебно на срцевиот мускул
 • Хроничeн умор и депресија
 • Крвни садови
 • Намалување на лошиот холестерол
 • Зајакнување на имунитетот
 • Намалување на нивото на стрес
 • Сексуална дисфункција
 • Teгоби на црниот дроб
 • Карцином
 • Ангина пекторис
 • Срцева аритмија
 • Бронхијални проблеми
 • Анемија,
 • Туберкулоза
 • Жолтица
 • Емфизем.
Карактеристики на производот
Тип на производ суперхрана
Пакување 100 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Трифала e мешавина од три плода и тоа Амалаки (Emblica officinalis), Харитаки (Terminalia chebula) и..
620 ден.
Без ДДВ: 525 ден.
Ползечка билка (Centella asiatica) која расте во мочуришните делови на Азија, пред се во Индија, Шри..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.
Познато дрво (Moringa oleifera) од тропските делови на Јужна Aфрика и Јужна Азија кое се користи со ..
520 ден.
Без ДДВ: 441 ден.
Жбунесто растение кое се јавува во тропските џунгли на Централна и Јужна Америка а најмногу по текот..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.
Чага е лековита печурка забележана пред 4.000 години во кинеската медицина. Поради нејзините својств..
1.107 ден.
Без ДДВ: 938 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Цејлонскиот цимет (Cinnamomum verum) е еден од најраспространетите зачини кој потекнува од Шри Ланка..
220 ден.
Без ДДВ: 210 ден.
Црвената вулканска сол (Red Hawaian Alaea Salt) е традиционална црвена вулканска хавајскa морска сол..
295 ден.
Без ДДВ: 281 ден.