Индиски тегавец без глутен (75 гр)

Индиски тегавец без глутен (75 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил099
Достапност: На залиха
245 ден. Без ДДВ: 208 ден.
Количина: Стави во кошничка


Природен, без глутен, без ГМО.

Индиски тегавец (Plantago ovata) e билка која е позната во хербалната медицина и здравата исхрана пред се поради нејзиното дејство за слабеење и нормален дигестивен тракт. Потекнува од средна и јужна Азија, а во последните години комерцијално се одгледува и во Европа.

Содржи количина на био влакна, незаситени масни киселини, липиди, витамини. Посебно се препорачува кај лица со осетливи црева, нрушена цревна флора, колитис, лоша перисталтика. Се препорачува и кај лица кои имаат вишок килограми, кај кои го намалува чувството за апетит и ги одстранува маснотиите.

Карактеристики на производот
Тип на производ производ во прав
Пакување 100 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Мака (Lepidium meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височи..
350 ден.
Без ДДВ: 297 ден.
Сино-зелена алга во форма на спирала која е една од најстарите фотосинтетички форми на живот кои соз..
320 ден.
Без ДДВ: 305 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.