НЕМА НА ЗАЛИХА HORNY GOAT во прав (100 гр)

HORNY GOAT во прав (100 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил061
Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
1.180 ден. Без ДДВ: 1.000 ден.
Количина: Стави во кошничка


Horny Goat (Epimedium) е билка која од многу одамна во кинеската традиционалната медицина се користи за лечење на машка импотенција. Легендата вели дека козарот кој ги пасел козите открил дека билката која ја јаделе ја стимулира сексуалната активност. Оттука доаѓа и името Horny Goat по кое оваа билка е позната.

Повеќе студии покажале дека го подобрува сексуалното либидо и делува на сличен начин како конвенционалните лекови како што се вијагра и левитра. Според резултатите од тие истражувања Horny Goat:

  • Го подобрува сексуалното либидо,
  • Ја намалува сексуалната дисфункција,
  • Го обновува тестостеронот,
  • Го подобрува расположението,
  • Ја зголемува енергијата.

Позитивно влијае на јакнење на имунитетот, а се употребува и при лечење на настинки и атеросклероза.

Карактеристики на производот
Тип на производ суперхрана
Пакување 100 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Ползечка билка (Centella asiatica) која расте во мочуришните делови на Азија, пред се во Индија, Шри..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.
Ашваганда (Индиски жен-шен) е една од престижните и витално важните билки во Ајурведската медицина к..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Чага е лековита печурка забележана пред 4.000 години во кинеската медицина. Поради нејзините својств..
1.107 ден.
Без ДДВ: 938 ден.
За физичка и ментална кондиција. Бабин заб (Tribulus terrestris) е едногодишна билка со изразито ..
664 ден.
Без ДДВ: 563 ден.
Гинко (Ginkgo biloba) е најстарото дрво во светот (може да живее дури до 1000 години). Потекнува од ..
560 ден.
Без ДДВ: 475 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.
Мака (Lepidium meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височи..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.