На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
НЕМА НА ЗАЛИХА ГИНОСТЕМА во прав (100 гр)

ГИНОСТЕМА во прав (100 гр)

Прегледи: 2 Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил063
Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
590 ден. Без ДДВ: 500 ден.
Количина: Стави во кошничка


Гиностема (Gynostemma pentaphyllum) е билка која потекнува од Кина, Виетнам, Кореа и Јапонија. Најпозната е како билка која има силни антиоксидансни и адаптогени својства. Повеќе научни студии покажале дека го намалува холестеролот и високиот крвен притисок, ја зголемува отпорноста и ја спречува појавата на карцином.

Содржи многу аминокиселини, витамини и минерали кои се здрави за човечкото тело, вклучувајќи калциум, железо, магнезиум, фосфор, селен и цинк. 

Во однос на телесната тежина Гиностема има двоен ефект. На луѓето со повеќе килограми им помага при слабеењето, а на слабите луѓе и спортистите им помага да добијат тежина.

Како антиоксиданс го јакне имунолошкиот систем. Студиите покажале дека е корисен кај бројни болести вклучувајќи депрсија и стрес.

Карактеристики на производот
Тип на производ суперхрана
Пакување 100 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Ашваганда (Индиски жен-шен) е една од престижните и витално важните билки во Ајурведската медицина к..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Чага е лековита печурка забележана пред 4.000 години во кинеската медицина. Поради нејзините својств..
1.107 ден.
Без ДДВ: 938 ден.
За физичка и ментална кондиција. Бабин заб (Tribulus terrestris) е едногодишна билка со изразито ..
664 ден.
Без ДДВ: 563 ден.
Horny Goat (Epimedium) е билка која од многу одамна во кинеската традиционалната медицина се користи..
1.180 ден.
Без ДДВ: 1.000 ден.
Мака (Lepidium meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височи..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Трифала e мешавина од три плода и тоа Амалаки (Emblica officinalis), Харитаки (Terminalia chebula) и..
620 ден.
Без ДДВ: 525 ден.
Ползечка билка (Centella asiatica) која расте во мочуришните делови на Азија, пред се во Индија, Шри..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.