На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
НЕМА НА ЗАЛИХА ГИНКО во прав (100 гр)

ГИНКО во прав (100 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил060
Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
560 ден. Без ДДВ: 475 ден.
Количина: Стави во кошничка


Гинко (Ginkgo biloba) е најстарото дрво во светот (може да живее дури до 1000 години). Потекнува од ориенталните предели и во традиционалната кинеска медицина се користело поради неговите извонредни ефекти при лекување на астма, бронхитис, главоболки, депресија и др.

Неговите ефекти врз мозочната функција и циркулација го сместуваат ова скапоцено дрво на врвот на листата на најшироко употребувани и најпроучуваните дрвја во светот.

Милиони луѓе во светот секојдневно го користат за подобрување на меморијата, когнитивните функции, проблеми со циркулацијата, дезориентација, главоболка, ПМС синдром, вртоглавици, депресија и слаба меморија. Исто така има и моќно антиоксидантно дејство со кое што ја заслужува својата интернационална репутација како растение кое го успорува процесот на стареење.

Гинко има и многу позитивен ефект врз сексуалното либидо кај луѓето со нарушена сексуална функција.

Употреба:

  • Ја подобрува меморијата, концентрацијата и други когнитивни функции,
  • Ја подобрува циркулацијата на срцето, мозокот и воопто на горниот дел од телото,
  • Помага во намалувањето на ризикот од кардиоваскуларни заболувања и има многу моќни антиоксидантни својства,
  • Успешно се користи во третманот на церебрална инсуфициенција, сенилна деменција и Алцхајмерова болест,
  • Се користи и во лекување на нарушена циркулација во периферните садови (студени раце и нозе).
Карактеристики на производот
Тип на производ суперхрана
Пакување 100 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Кордицепс е род на печурки кој има околу 400 опишани видови. Сите тие се ендопаразитски (endopa..
1.064 ден.
Без ДДВ: 1.013 ден.
Ползечка билка (Centella asiatica) која расте во мочуришните делови на Азија, пред се во Индија, Шри..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.
Ашваганда (Индиски жен-шен) е една од престижните и витално важните билки во Ајурведската медицина к..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Чага е лековита печурка забележана пред 4.000 години во кинеската медицина. Поради нејзините својств..
1.107 ден.
Без ДДВ: 938 ден.
За физичка и ментална кондиција. Бабин заб (Tribulus terrestris) е едногодишна билка со изразито ..
664 ден.
Без ДДВ: 563 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.