На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
НЕМА НА ЗАЛИХА БАБИН ЗАБ во прав (100 гр)

БАБИН ЗАБ во прав (100 гр)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил059
Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
664 ден. Без ДДВ: 563 ден.
Количина: Стави во кошничка


За физичка и ментална кондиција.

Бабин заб (Tribulus terrestris) е едногодишна билка со изразито жолти цветови позната по својата отпорност да преживее во услови на големи суши и други непогоди, поради што е позната и како "преживувач". 

Билката има повеќе активни состојки меѓу кои, сапонини и тоа протодиосцин (има антиканцерогено дејство и го подобрува сексуалното здравје) и протограцилин (го помага нивото на тестостерон). 

Се користи во лековити напитоци за:

 • сила и енергија
 • подобрување на моторна активност и издржливост на телото
 • плодност
 • стерилитет (посебно кај машки стерилитет)
 • проблеми на уринарен тракт
 • менструални болки
 • превенција и третман на тешки болести
 • асцитис
 • за јакнење на срцевиот мускул
 • артериосклероза
 • холестерол.
Карактеристики на производот
Тип на производ суперхрана
Пакување 100 гр
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Трифала e мешавина од три плода и тоа Амалаки (Emblica officinalis), Харитаки (Terminalia chebula) и..
620 ден.
Без ДДВ: 525 ден.
Кордицепс е род на печурки кој има околу 400 опишани видови. Сите тие се ендопаразитски (endopa..
1.064 ден.
Без ДДВ: 1.013 ден.
Mлада зелена пченица (Тriticum aestivum) обрана пред развивањето на зрната (плодовите на пченицата) ..
443 ден.
Без ДДВ: 375 ден.
Ползечка билка (Centella asiatica) која расте во мочуришните делови на Азија, пред се во Индија, Шри..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.
Сино-зелена алга во форма на спирала која е една од најстарите фотосинтетички форми на живот кои соз..
525 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Мака (Lepidium meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височи..
738 ден.
Без ДДВ: 625 ден.
Horny Goat (Epimedium) е билка која од многу одамна во кинеската традиционалната медицина се користи..
1.180 ден.
Без ДДВ: 1.000 ден.
Гинко (Ginkgo biloba) е најстарото дрво во светот (може да живее дури до 1000 години). Потекнува од ..
560 ден.
Без ДДВ: 475 ден.