Семе од коприва (рефус 100 гр)

Семе од коприва (рефус 100 гр)

Шифра на производот: бил025
Достапност: На залиха
50 ден. Без ДДВ: 42 ден.
Количина: Стави во кошничка


Семето од коприва (Urtica dioica) е најдобро природно лековито средство за прочистување на крвта, со чија редовна употреба значително расте бројот на црвените крвни зрнца.

Бидејќи поволно влијае на функцијата на панкреасот, подготвено со кисело млеко или со јогурт (1 чаша со 1 супена лажица семе), го намалува нивото на шеќерот во крвта. Подготвено на ист начин, дејствува и врз значително намалување на триглицеридите и на холестеролот во крвта.

Семето од коприва подготвено со мед (100 гр семе се меша со 1 кг мед) топло се препорачува на млади изнемоштени лица, трудници и постари лица кои имаат намалена количина железо, која доведува до замор и до исцрпеност. Семето е богато со железо и затоа во овие случаи успешно помага.

По краткотрајна терапија со овој природен лек, пациентите се чувствуваат многу подобро, им се враќа енергијата и силата. Има широка примена за пролетна детоксикација на одганизмот, поради тоа што ги прочистува цревата.

Карактеристики на производот
Тип на производ семе
Пакување рефус
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Семето од чиа (Salavia hispanica) e познато уште од времето на древните култури и било важен дел од ..
69 ден.
Без ДДВ: 66 ден.
Куркумата е зачин која се добива од коренот на растението Curcuma longa кое содржи моќни а..
60 ден.
Без ДДВ: 57 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.
Докажан природен производ кој се покажува како исклучително ефикасен при астма и бронхитис, ослабнат..
250 ден.
Без ДДВ: 238 ден.