На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Лупен сончоглед (рефус 100 гр)

Лупен сончоглед (рефус 100 гр)

Шифра на производот: бил074
Достапност: На залиха
12 ден. Без ДДВ: 11 ден.
Количина: Стави во кошничка


Сончогледот е едно од првите одгледувани растенија во Америка. Индијанците од Мексико и Перу го одгледувале повеќе од 5000 години што е доказ за неговиот квалитет. Научниците велат дека сончогледот е меѓу првите 20 најмоќни намирници против карциномот и токму поради тоа сончогледот е класифициран во суперхрана. 

Семките од сончоглед се полни со витамини, најмногу со витамин Е, витамини од групата Б, бета каротен, витамин Д6 и други во помали колични. Од минералите најмногу содржи: магнезиум, бакар, селен, цинк, фосфор, натриум, калиум и железо. Сончогледот содржи и протеини и масти, но најмногу полинезаситени масни киселини, од кои најмногу линолна киселина која влијае на намалувањето на холестеролот во крвта. Содржи и многу антиоксиданси, од кои најмоќни се витаминот Е и селенот.

Карактеристики на производот
Тип на производ семе
Пакување рефус
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Семето од чиа (Salavia hispanica) e познато уште од времето на древните култури и било важен дел од ..
69 ден.
Без ДДВ: 66 ден.
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витамини. И..
70 ден. 60 ден.
Без ДДВ: 51 ден.
Хељдата потекнува од централната Азија каде што се користела уште од 6000 година пред нова ера, а во..
25 ден.
Без ДДВ: 24 ден.
Лененото семе е еден од најбогатите извори на масни киселини омега 3 и омега 6, кои ја разредуваат к..
9 ден.
Без ДДВ: 9 ден.
Секое зрно сусам е вредно како злато поради своите исклучително лековити својства. Ако во вашите јад..
15 ден.
Без ДДВ: 14 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.