На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Ленено семе (рефус 100 гр)

Ленено семе (рефус 100 гр)

Шифра на производот: бил073
Достапност: На залиха
9 ден. Без ДДВ: 9 ден.
Количина: Стави во кошничка


Лененото семе е еден од најбогатите извори на масни киселини омега 3 и омега 6, кои ја разредуваат крвта и го намалуваат ризикот од формирање на тромбови.

Оваа билка најчесто се користи како зачин, но поради присуството на лигнини се користи при проблеми со варењето на храната, со цревата и со белите дробови. 

Семето од лен, исто така, може да апсорбира течности и да набабри привлекувајќи ги во себе отровите и дејствува како ефикасен лаксатив.

Во народната медицина се користи и како лек против воспаление на слузокожата на устата, желудникот и цревата.

Карактеристики на производот
Тип на производ семе
Пакување рефус
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Семето од чиа (Salavia hispanica) e познато уште од времето на древните култури и било важен дел од ..
69 ден.
Без ДДВ: 66 ден.
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витамини. И..
70 ден. 60 ден.
Без ДДВ: 51 ден.
Хељдата потекнува од централната Азија каде што се користела уште од 6000 година пред нова ера, а во..
25 ден.
Без ДДВ: 24 ден.
Сончогледот е едно од првите одгледувани растенија во Америка. Индијанците од Мексико и Перу го одгл..
12 ден.
Без ДДВ: 11 ден.
Секое зрно сусам е вредно како злато поради своите исклучително лековити својства. Ако во вашите јад..
15 ден.
Без ДДВ: 14 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Куркумата е зачин која се добива од коренот на растението Curcuma longa кое содржи моќни а..
60 ден.
Без ДДВ: 57 ден.
Зелениот чај е неверојатен извор на здравје. Тој е моќен антиоксиданс кој што треба да биде дел..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.