Бел сусам (рефус 100 гр)

Бел сусам (рефус 100 гр)

Шифра на производот: бил077
Достапност: На залиха
15 ден. Без ДДВ: 14 ден.
Количина: Стави во кошничка


Секое зрно сусам е вредно како злато поради своите исклучително лековити својства. Ако во вашите јадења редовно додавате сусам, тогаш на вашиот организам му правеле вистинска услуга.

Оваа исклучително моќна билка содржи витамини Б, А, Е, лецитин, ниацин, бројните минерали како калциум, калиум и магнезиум, фосфор, железо, цинк и селен.

Консумирањето на сусамот е препорачливо бидејќи:

  • Ги спречува денталните пореметувања
  • Го зајакнува кардиоваскуларниот систем
  • Делува како антиоксиданс
  • Ја намалува импотенцијата
  • Го регулира менструалниот циклус
  • Ги зајакнува коските.
Карактеристики на производот
Тип на производ семе
Пакување рефус
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витамини. И..
70 ден. 60 ден.
Без ДДВ: 51 ден.
Лененото семе е еден од најбогатите извори на масни киселини омега 3 и омега 6, кои ја разредуваат к..
9 ден.
Без ДДВ: 9 ден.
Сончогледот е едно од првите одгледувани растенија во Америка. Индијанците од Мексико и Перу го одгл..
12 ден.
Без ДДВ: 11 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.