Масло од смрека (20 мл)

Масло од смрека (20 мл)

Производител/Дистрибутер: Shiffa Home
Шифра на производот: бил015
Достапност: На залиха
550 ден. Без ДДВ: 466 ден.
Количина: Стави во кошничка


По своето антисептичко дејство, маслото од смреката е познато уште од минатото. 

Маслото од смрека ја поттикнува елиминацијата на мочната киселина и токсините од организмот, ги ублажува болките и има антиревматско средство. Тоа го спречува развојот на бактерии и габи, го намалува крвниот притисок, го регулира количеството течности во организмот, ги ублажува болките при грчевите, кои се последица на лошото варење и надуеност. Има благо смирувачко дејство, корисно е во состојби на загриженост и тешкотии, ја олеснува несоницата и ја зголемува отпорноста на организмот. Се употребува при психички замор, несоница, страв, нередовни болни менструации, проширени вени, целулит, висок крвен притисок, воспалителни процеси на кожата, акни, стрии, првут, себореа, претерано мрсење на кожата, ревматски болки, хемороиди, воспалувања на мочните патишта, болки во мускулите. Вдишувањето распрскани честички од ова масло ќе ве смири и ќе ви помогне побрзо да заспиете. Од ова масло можете да направите купка, облози, масло за масажа, за нега на лице и тело. Додавање неколку капки масло од смрека во шампонот за миење коса, може да помогне во лекување на првутот.

Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 20 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Маслото се добива со метод на ладно цедење на млади пченични никулци има богат состав на компон..
650 ден.
Без ДДВ: 551 ден.
Најважната состојка во масло од камилица е α-бисабол кој ги дава антивоспалителните својства на ками..
550 ден.
Без ДДВ: 466 ден.
Помага при настинка и кашлица, се користи при воспаление на синусите бидејќи е деконгестив (го отнув..
480 ден.
Без ДДВ: 407 ден.
Маслото е ладно цедено, богато со витамин Е, олеинска киселина, линоленска киселина и палмитинс..
690 ден.
Без ДДВ: 657 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.