На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Масло од семе од морков (20 мл)

Масло од семе од морков (20 мл)

Производител/Дистрибутер: Shiffa Home
Шифра на производот: бил009
Достапност: На залиха
750 ден. Без ДДВ: 636 ден.
Количина: Стави во кошничка


Маслото од семе од морков има висока содржина на каротен и витамин А и влијае многу добро на кожата, косата, непцата, забите и видот.

Маслото од семе од морков е едно од најценетите масла во ароматерапијата. Неговиот благ мирис помага за ублажување на стресот и исцрпеноста и е моќен детоксификатор на црниот дроб. Го стимулира подмладувањето на кожата и ја подобрува нејзината еластичност. Позитивно делува при кожни болести како псоријаза, егзема, чиреви и антракс.

Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 20 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Маслото се добива со метод на ладно цедење на млади пченични никулци има богат состав на компон..
650 ден.
Без ДДВ: 551 ден.
Се добива како ладно цедено масло од семе и лист од коприва. Изобилува со протеини, омега 3, омега 6..
490 ден.
Без ДДВ: 467 ден.
Постојат повеќе делотворни влијанија на ова масло врз човековото здравје, а едно од најголемите е не..
750 ден.
Без ДДВ: 636 ден.
Помага при настинка и кашлица, се користи при воспаление на синусите бидејќи е деконгестив (го отнув..
480 ден.
Без ДДВ: 407 ден.
Маслото од семки од грозје се употребува за готвење, во медицината и во козметиката. Содржи линолова..
410 ден.
Без ДДВ: 391 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Маслото од кокос е едно од најздравите масла кое може да се употребува во исхраната и најб..
450 ден.
Без ДДВ: 381 ден.
Магдоносот е позната билка која е редовна на македонската трпеза, но е и растение со одлични својств..
490 ден.
Без ДДВ: 467 ден.