Масло од семе од калинка (50 мл)

Масло од семе од калинка (50 мл)

Производител/Дистрибутер: Shiffa Home
Шифра на производот: бил020
Достапност: На залиха
690 ден. Без ДДВ: 657 ден.
Количина: Стави во кошничка


Маслото е ладно цедено, богато со витамин Е, олеинска киселина, линоленска киселина и палмитинска киселина. Содржи во себе и пуницитна киселина (punicic acid) која е главен фактор против брзо стареење и има анти-воспалително дејство.

Ова масло се покажало поволно при намалување на ризикот од срцев удар преку помагање и зајакнување на кардиоваскуларниот систем. Помага да се намали нивото на холестерол и висок крвен притисок а бидејки е силен антиоксиданс придонесува за отстранување и на слободните радикали во телото предизвикано од фактори како што се цигари, алкохол и загадениот воздух.

Кога се користи надворешно ја храни кожата, зацврстува, а поволно влијае и на остранување на целулитот.

Oстанати бенефити од конзумирање:

  • Силно антибактериско и антивоспалително дејство
  • Доколку се нанесе на коса, го јакне влакното и коренот
  • Превенција од тешки болести
  • Имунитет и хормонален баланс
  • Прочистува крвни садови
  • Превенција од срцеви удари
  • Артериосклероза
  • Депресија и остеопороза
  • Енергија.

Начин на употреба:
Се пијат 10 капки растворени во вода, сок или чај.

Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 50 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Најважната состојка во масло од камилица е α-бисабол кој ги дава антивоспалителните својства на ками..
550 ден.
Без ДДВ: 466 ден.
Најдоброто од сите масла. Најпознато е по релаксирачкиот ефект на телото, но одлично е и за кожата. ..
495 ден.
Без ДДВ: 420 ден.
По своето антисептичко дејство, маслото од смреката е познато уште од минатото.  Маслото од ..
550 ден.
Без ДДВ: 466 ден.
Помага при настинка и кашлица, се користи при воспаление на синусите бидејќи е деконгестив (го отнув..
480 ден.
Без ДДВ: 407 ден.
Ароматичниот рузмарин (Rosmarinus officinalis) е билка кoja старите Грци и ја посветиле на божицата ..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Куркумата е зачин која се добива од коренот на растението Curcuma longa кое содржи моќни а..
60 ден.
Без ДДВ: 57 ден.