Масло од кокос (20 мл)

Масло од кокос (20 мл)

Производител/Дистрибутер: Shiffa Home
Шифра на производот: бил012
Достапност: На залиха
450 ден. Без ДДВ: 381 ден.
Количина: Стави во кошничка


Маслото од кокос е едно од најздравите масла кое може да се употребува во исхраната и најбезбедниот козметички производ на пазарот.

Составено е од околу 50% лауринска киселина, а истата таа киселина се наоѓа и во мајчиното млеко, и всушност претставува единствен друг познат добар извор на лауринска киселина. Ова е состојката која што му дава на маслото од кокос неверојатни антивирусни, антигабични и антибактериски својства. Маслото е корисно како за внатрешна, така и за надворешна употреба.

Маслото од кокос дејствува како ефективна крема за сите типови на кожа, вклучувајќи и сува и распукана кожа. Го забавува појавувањето на брчки и опуштање на кожата, како и предвремено стареење, а помага и во лекување на разни кожни болести, вклучувајќи псоријаза, дерматит, егзема и други кожни инфекции.

Маслото од кокос е еден од најдобрите природни нутриенти за косата. Помага за здрав раст на косата, и ја регенерира сувата и оштетена коса, притоа овозможувајќи и подобра заштита и давајќи и посебен сјај. Редовната масажа на скалпот со масло од кокос помага при ослободување од првут.

Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 20 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Се добива од оревот на плодот од дрвото Арган кое вирее само во Мароко и како ендемски вид е многу р..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Најважната состојка во масло од камилица е α-бисабол кој ги дава антивоспалителните својства на ками..
550 ден.
Без ДДВ: 466 ден.
Најдоброто од сите масла. Најпознато е по релаксирачкиот ефект на телото, но одлично е и за кожата. ..
495 ден.
Без ДДВ: 420 ден.
Ова масло е тајната на многу врвни готвачи. Одлична комбинација за салати каде заедно со оцет дава и..
470 ден.
Без ДДВ: 448 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.
Маслото од семе од морков има висока содржина на каротен и витамин А и влијае многу добро на кожата,..
750 ден.
Без ДДВ: 636 ден.