Масло од еукалиптус (20 мл)

Масло од еукалиптус (20 мл)

Производител/Дистрибутер: Shiffa Home
Шифра на производот: бил018
Достапност: На залиха
480 ден. Без ДДВ: 407 ден.
Количина: Стави во кошничка


Помага при настинка и кашлица, се користи при воспаление на синусите бидејќи е деконгестив (го отнува носот) и антисептик, го олеснува дишењето при астма и алергии, штити од инсекти, а го олеснува и спиењето.

Маслото од еукалиптус се препорачува за масажа на телото, бидејки може да ја излечи иритираната кожа, убодите од инсекти и изгорениците. Како природен аналгетик, маслото од еукалиптус ја ублажува болката во телото и зглобовите. Дури и топла купка со неколку капки од ова етерично масло може да биде одлична ароматерапија за телото.

Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 20 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Маслото од семки од дива кајсија е еден од најмоќните природни антиоксиданси. Изобилува со витаминот..
630 ден.
Без ДДВ: 534 ден.
Се добива од оревот на плодот од дрвото Арган кое вирее само во Мароко и како ендемски вид е многу р..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Маслото од семе од морков има висока содржина на каротен и витамин А и влијае многу добро на кожата,..
750 ден.
Без ДДВ: 636 ден.
Најважната состојка во масло од камилица е α-бисабол кој ги дава антивоспалителните својства на ками..
550 ден.
Без ДДВ: 466 ден.
По своето антисептичко дејство, маслото од смреката е познато уште од минатото.  Маслото од ..
550 ден.
Без ДДВ: 466 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Мек, кремаст и неверојатен молив за усни со long lasting формула. Не се размачкува и не се разлев..
109 ден.
Без ДДВ: 92 ден.