На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Масло од арган (20 мл)

Масло од арган (20 мл)

Производител/Дистрибутер: Shiffa Home
Шифра на производот: бил007
Достапност: На залиха
590 ден. Без ДДВ: 500 ден.
Количина: Стави во кошничка


Се добива од оревот на плодот од дрвото Арган кое вирее само во Мароко и како ендемски вид е многу редок. Ова масло е многу поотпорно на оксидација од маслиновото масло. Поради неговиот квалитет маслото има широка примена и се употребува подеднакво и во козметиката и во кулинарството. 

Истражувачите откриле дека секојдневното консумирање на ова масло е важен фактор:

  • за спречување на разни видови на рак
  • за кардиоваскуларни заболувања
  • лекување на дебелината
  • намалување на штетниот холестерол
  • намалување на триглицеридите во крвта.

Традиционално се користи во третмани за кожни болести и како козметичко средство за разубавување на кожата и косата:

  • врши хидратација на кожата
  • ги лекува младешките акни
  • ги избелува темните дамки на лицето
  • ја негува косата.
Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 20 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Ладно цедено масло, богато со природни витамини (посебно витамините А и Е кои се важни за нашата кож..
410 ден.
Без ДДВ: 391 ден.
Се добива од оревот на плодот од дрвото Арган кое вирее само во Мароко и како ендемски вид е многу р..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Маслото од кокос е едно од најздравите масла кое може да се употребува во исхраната и најб..
450 ден.
Без ДДВ: 381 ден.
Постојат повеќе делотворни влијанија на ова масло врз човековото здравје, а едно од најголемите е не..
750 ден.
Без ДДВ: 636 ден.
Помага при настинка и кашлица, се користи при воспаление на синусите бидејќи е деконгестив (го отнув..
480 ден.
Без ДДВ: 407 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.