Избриши ги сите филтри...
Филтрирај по цена
Филтрирај по бренд
Достапност
Тип на производ
Пакување

Природна козметика

Природна козметика
Прикажи:
Сортирај по:
Хербална крема за ублажување на тегобите при појава на хемороиди. 100% хербална крема&n..
395 ден. Без ДДВ: 335 ден.
Гел за кожа, отоци, рани и пострауматски состојби. Постои народна поговорка, нема нешто што Гавез..
395 ден. Без ДДВ: 335 ден.
Се добива од оревот на плодот од дрвото Арган кое вирее само во Мароко и како ендемски вид е многу р..
590 ден. Без ДДВ: 500 ден.
Помага при настинка и кашлица, се користи при воспаление на синусите бидејќи е деконгестив (го отнув..
480 ден. Без ДДВ: 407 ден.
Најважната состојка во масло од камилица е α-бисабол кој ги дава антивоспалителните својства на ками..
550 ден. Без ДДВ: 466 ден.
Маслото од кантарион го спречува воспалението на ткивата и го помага брзото заздравување на раните и..
490 ден. Без ДДВ: 415 ден.
Маслото од кокос е едно од најздравите масла кое може да се употребува во исхраната и најб..
450 ден. Без ДДВ: 381 ден.
Најдоброто од сите масла. Најпознато е по релаксирачкиот ефект на телото, но одлично е и за кожата. ..
495 ден. Без ДДВ: 420 ден.
Маслото е ладно цедено, богато со витамин Е, олеинска киселина, линоленска киселина и палмитинс..
690 ден. Без ДДВ: 657 ден.
Маслото од семе од морков има висока содржина на каротен и витамин А и влијае многу добро на кожата,..
750 ден. Без ДДВ: 636 ден.
По своето антисептичко дејство, маслото од смреката е познато уште од минатото.  Маслото од ..
550 ден. Без ДДВ: 466 ден.
Маслото од семки од дива кајсија е еден од најмоќните природни антиоксиданси. Изобилува со витаминот..
630 ден. Без ДДВ: 534 ден.