На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Масло од жалфија (20 мл)

Масло од жалфија (20 мл)

Производител/Дистрибутер: Shiffa Home
Шифра на производот: бил017
Достапност: На залиха
750 ден. Без ДДВ: 636 ден.
Количина: Стави во кошничка


Постојат повеќе делотворни влијанија на ова масло врз човековото здравје, а едно од најголемите е неговото анти-бактериско дејство. Високата концентрација на тујон и линалол го прават ова масло убиец и на најмалите бактерии. 

Maслото од жалфија се користи при:

  • Слаба дигестија
  • Слаб апетит
  • Хормонски баланс кај жените (и при менструација)
  • Ги јакне чуствителните сензори
  • Уринарен тракт
  • Кандида
  • Забоболка
  • Улцери и рани на кожа
  • Дерматит
  • И многу, многу повеќе.

Начин на употреба:
Се користи за испирање на устата и инхалација.

Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 20 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Се добива од оревот на плодот од дрвото Арган кое вирее само во Мароко и како ендемски вид е многу р..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Маслото од семе од морков има висока содржина на каротен и витамин А и влијае многу добро на кожата,..
750 ден.
Без ДДВ: 636 ден.
Најважната состојка во масло од камилица е α-бисабол кој ги дава антивоспалителните својства на ками..
550 ден.
Без ДДВ: 466 ден.
Се добива како ладно цедено масло од семе и лист од коприва. Изобилува со протеини, омега 3, омега 6..
490 ден.
Без ДДВ: 467 ден.
Пеперминтот (Mentha piperita) е познат по својата уникатна арома и медицински вредности. Неговите св..
490 ден.
Без ДДВ: 415 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.