На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Масло од каранфилче (100 мл)

Масло од каранфилче (100 мл)

Производител/Дистрибутер: Билна аптека МАТИЈА
Шифра на производот: бил050
Достапност: На залиха
950 ден. Без ДДВ: 905 ден.
Количина: Стави во кошничка


Карнафилчето содржи eugenal, cariofilen и tanin, кои имаат силни антимикробни својства. Овие компоненти патуваат низ крвта, ги убиваат многу малите паразити и нивните јајца и ларви.

Eugonal е најмоќната анти-микробна лековита материја било кога позната. Eugonal-от ги убива сите микроскопски protozi. Каранфилчето многу добро лечи маларија, туберкулоза, колера, шуга и други болести предизвикани од паразити, бактерии, вируси и габички, вклучувајки ја и Candidа-та.

Каранфилчето ги уништува pseudomonas aeruginosa и сите видови на наshigela, stafilokoka и streptokok.

Волшебните својства на каранфилчето одамна им биле познати на лекарите низ целиот свет:

  • Кинеските лекари одамна го користеле како лек за подобрување на варењето, кај дијареја, за уништување на внатрешни паразити и против габични инфекции. 
  • Во Индија ајуведските доктори каранфилчето го користеле за лечење на болести на дишните патишта и системот за варење. 
  • Во Германија средновековните доктори од каранфилчето правеле лекови против гихт. 
  • Првите американски доктори каранфилчето го користеле за лечење болести на дигестивниот тракт. Тие истотака го користеле за намалување на забоболката преку масирање на непцата со масло од каранфилче.

Во медицината е познато дека:

  • Неколку капки од масло од каранфилче, помешано со вода, го запира повраќањето, и мачнината од инфузија;
  • Масло од каранфилче е полезно против стрептококи, стафилококи и пнеумококи;
  • Каранфилчето е стимулант, локален антисептик и благ анестетик;
  • Каранфилчето содржи антиоксиданси, кои го спречуваат оштетувањето на клетките;
  • Каранфилчето ги убива многу малите паразити, ларвите и нивните јајца, габичките и бактериите.

Маслениот екстракт од каранфилче се користи како компонента (заедно со масло од црн орев и масло од пелин) во познатата Антипаразитска програма која ја развила Dr.Hulda Clark, и која претставува природна комбинација за прочистување на сите познати видови бактерии и паразити.

Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 30 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Кората на плодот на Црниот орев (Juglans nigra), кој е познат и како Источен црн орев, содржи танин ..
990 ден.
Без ДДВ: 943 ден.
Пелинот е познат како најсилен отров против паразити. Содржи thujoni и isothujoni, кои ги убиваат па..
820 ден.
Без ДДВ: 781 ден.
Во рамки на цената добивате пакет од три производи (кои може да ги купите и поединечно): Масло..
2.760 ден. 2.629 ден.
Без ДДВ: 2.503 ден.
Маслото од цимет е особено ценето во ароматерапијата. Одлично е во борбата против исцрпеност, депрес..
495 ден.
Без ДДВ: 471 ден.
Маслото од какао освен во исхраната, има широка примена и во козметиката како и при различни спа про..
595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.