На попуст
405 ден. 365 ден.
8.990 ден. 7.000 ден.
295 ден. 236 ден.
465 ден. 325 ден.
455 ден. 319 ден.
Масло од какао (50 мл)

Масло од какао (50 мл)

Производител/Дистрибутер: Shiffa Home
Шифра на производот: бил066
Достапност: На залиха
595 ден. Без ДДВ: 504 ден.
Количина: Стави во кошничка


Маслото од какао освен во исхраната, има широка примена и во козметиката како и при различни спа процедури. Маслото од какао има особено изразено хидратантно дејство и нама да згрешите ако го употребувате почесто.

Многу студии до сега покажале дека нанесувањето на ова масло придонесува за создавање на кожа како свила, еластична и нежна. Освен тоа полифенолот кој го има во маслото го блокира растежот на карценогените форми. Маслото се препорачува за третирање на кожни проблеми како стрии, екзема и дерматити.

Маслото е идеално за чувствителна кожа, ја храни и помага за задржувањето на нејзината влажност. Може да се употребува за целото тело, за лице, за маски за лице и коса.

Карактеристики на производот
Тип на производ масло
Пакување 50 мл
Нема коментари или мислења за овој производ

Напишете коментар или дајте оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оценка: Лош           Одличен

Внесете го кодот за верификација во полето:Се добива од оревот на плодот од дрвото Арган кое вирее само во Мароко и како ендемски вид е многу р..
590 ден.
Без ДДВ: 500 ден.
Најважната состојка во масло од камилица е α-бисабол кој ги дава антивоспалителните својства на ками..
550 ден.
Без ДДВ: 466 ден.
Помага при настинка и кашлица, се користи при воспаление на синусите бидејќи е деконгестив (го отнув..
480 ден.
Без ДДВ: 407 ден.
Кората на плодот на Црниот орев (Juglans nigra), кој е познат и како Источен црн орев, содржи танин ..
990 ден.
Без ДДВ: 943 ден.
Карнафилчето содржи eugenal, cariofilen и tanin, кои имаат силни антимикробни својства. Овие компоне..
950 ден.
Без ДДВ: 905 ден.
Висококвалитетна маска против воздушно загадување со променлив филтер од активен карбонски материјал..
1.450 ден. 595 ден.
Без ДДВ: 504 ден.
Мацина трева (Marrubium vulgare) позната и под името Очајница отсекогаш се користела за лекување на ..
130 ден.
Без ДДВ: 110 ден.
Професионална боја за природна и фарбана коса. Збогатена е со Алое Вера и масло од Магнолија. 100..
115 ден.
Без ДДВ: 98 ден.
Маслото од семки од грејпфрут е природен антибиотик и антиоксиданс, чија основна состојка биофлавоно..
1.148 ден.
Без ДДВ: 1.093 ден.
1 оценка
Волшебното семе од пискавица, познато и како Грчко семе е богато со протеини, минерали и витами..
85 ден.
Без ДДВ: 81 ден.